Polish English French German Russian Spanish

                        

Biuletyn Informacji Publicznej

Komunikat Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego

08.10.2020

Z uwagi na obserwowany wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w województwie lubelskim i na terenie całego kraju - apelujemy do naszych interesantów, by - dla bezpieczeństwa swojego i innych - ograniczyli do niezbędnego minimum wizyty w urzędzie. Informujemy, że wszystkie wydziały urzędu działają tak, jak do tej pory. Mimo to dla bezpieczeństwa mieszkańców rekomendujmy ograniczenie do minimum kontaktów bezpośrednich z urzędem i załatwianie ich z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, poczty tradycyjnej (wszelkie informacje dot. załatwiania spraw droga elektroniczną znajdą Państwo TUTAJ), lub przełożenie bezpośrednich wizyt na termin późniejszy. 

 

 

 Jeśli jednak osobista wizyta w urzędzie jest niezbędna, warto pamiętać o kilku zasadach:

  • Przed wejściem do budynku urzędu należy zasłonić usta i nos oraz zdezynfekować ręce. Można posłużyć się własnym środkiem do dezynfekcji albo skorzystać z dostępnego w urzędzie.
  • Do urzędu najlepiej przybyć samemu lub z jedną osobą towarzyszącą.
  • W obsłudze klientów panuje zasada: jedna osoba przy jednym stanowisku obsługi. W celu uniknięcia kolejki najlepiej wcześniej umówić się telefonicznie.
  • Prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu od innych osób.
  • Czas spędzony w urzędzie należy ograniczyć do niezbędnego minimum, w tym celu najlepiej wcześniej przygotować wszystkie dokumenty albo listę pytań do urzędników.
  • Apelujemy o stosowanie się do poleceń pracowników urzędu w zakresie porządku, bezpieczeństwa i higieny.

Przed przybyciem warto wcześniej umówić się telefonicznie na konkretny dzień i godzinę. To nie tylko oszczędność czasu, ale też działanie poprawiające bezpieczeństwo. Aby się umówić, wystarczy na stronie urzędu odnaleźć numer telefonu do właściwego wydziału i zadzwonić. Spis telefonów do wydziałów obsługujących mieszkańców dostępny jest TUTAJ.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.

Aktualne rządowe informacje i zalecenia dotyczące koronawirusa znajdziecie Państwo na stronie GOV.PL. Warto również odwiedzić naszą stronę, gdzie zebraliśmy dla Państwa wszystkie dotychczasowe informacje dotyczące trwającej pandemii w kontekście miasta Hrubieszów – znajdziecie je Państwo w zakładce Koronawirus.