Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie miasta Hrubieszowa

Nazwa zadania: Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie miasta Hrubieszowa

Na początku 2023 roku Gmina Miejska Hrubieszów podpisała umowę z wykonawcą, firmą Tom-net s.c. na modernizację oświetlenia ulicznego na terenie miasta. W ramach umowy firma zrealizowała dostawę i wymianę opraw oświetlenia ulicznego i parkowego na energooszczędne typu LED (łącznie ponad 1 200 szt.), a także zamontowane zostały naświetlacze architektoniczne, wymienione zostały zegary sterujące.

Wymiana lamp na energooszczędne pozwoli  zmniejszyć zużycie energii. Co ważne światło emitowane przez nowe latarnie będzie bardziej przyjazne dla wzroku.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 3 280 576,57 zł.  Przy czym kwota 2 500 509,34 zł została pokryta ze środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.