Ruszyła II edycja programu Innovation Coach – wsparcie przedsiębiorców w rozpoczęciu działalności B+R+I

Innovation Coach skierowany jest do przedsiębiorców, którzy widzą potrzebę wprowadzenia innowacji w przedsiębiorstwie, ale nie wiedzą jak ten proces rozpocząć. W ramach projektu, przedsiębiorca otrzymuje bezpłatne wsparcie w formie analizy potencjału i potrzeb przedsiębiorstwa wykonanej przez coacha innowacji.

Projekt jest realizowany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w partnerstwie z Instytutem Podstawowych Problemów Techniki PAN - Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych Unii Europejskiej.

Aby wziąć udział w projekcie należy zgłosić swoja firmę. Następnie przedsiębiorcy zostanie przydzielony ekspert, który oceni potencjał przedsiębiorstwa, możliwości i zasoby w zakresie podjęcia działalności B+R+I, uwzględniając czynniki wewnątrz przedsiębiorstwa oraz w jego otoczeniu. Następnie Coach przedstawi Rekomendacje dla Przedsiębiorstwa zawierające kierunki i ścieżki wdrożenia innowacji w przedsiębiorstwie oraz wskazujące możliwości pozyskania środków na innowacje z Unii Europejskiej

Nabór potrwa do grudnia 2022 r.

Jeśli Przedsiębiorca ma pomysł na projekt, może skorzystać z oferty I ścieżki STEP.

STEP to komplementarne narzędzie realizowane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w odpowiedzi na potrzeby przedsiębiorców, którzy chcą inwestować w innowacje oraz prace badawczo-rozwojowe. Jego celem jest wsparcie tych przedsiębiorców, którzy mają już pomysł na innowacyjny projekt i chcieliby sprawdzić czy ma on szanse uzyskać dofinansowanie z Programu Inteligentny Rozwój.

Więcej szczegółów o ofercie I ścieżki (STEP I) znajduje się na stronie: https://www.poir.gov.pl/strony/o-programie/masz-pomysl-na-innowacyjny-projekt-skorzystaj-z-inicjatywy-step/