Złożenie Kompletnej Propozycji Projektu do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej

Inwestycje

W dniu 30.10.2020 roku Gmina Miejska Hrubieszów przedłożyła do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej Kompletną Propozycją Projektu dla zadania pn. „Rozwój lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji” wraz z załącznikami w ramach Programu "Rozwój lokalny" finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

KPP wraz z Planem Rozwoju Lokalnego i Planem Rozwoju Instytucjonalnego przygotowano przy wsparciu Instytutu Rozwoju Miast i Regionów, ekspertów Związku Miast Polskich: Joanny Ćwiklińskiej – Ziomek, Grzegorza Dziarskiego i Jacka Wardy oraz zaangażowaniu wielu mieszkańców Hrubieszowa, pracowników Urzędu Miasta Hrubieszów i jednostek podległych, przedstawicieli Instytucji, służb mundurowych i organizacji, a także lokalnych przedsiębiorców.

W drugim etapie naboru wniosków Miasto Hrubieszów rywalizuje z pozostałymi 53 miastami o miejsce w zwycięskiej 15 oraz wsparcie finansowe w wysokości od 3 do 10 mln euro.