Usługi społeczne - różne perspektywy, jeden cel

Urzędowe

Usługi na rzecz społeczności lokalnej odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu rozwoju społeczności, mają na celu zaspokojenie potrzeb ludzkich, tworzenie więzi społecznych i wzmacnianie współpracy pomiędzy samorządem, a mieszkańcami. Poprzez wsparcie, angażowanie środowiska oraz innowacje społeczne, usługi przyczyniają się do tworzenia silnych i zrównoważonych społeczności lokalnych. Ich znaczenie polega na tworzeniu przestrzeni dla wzajemnej pomocy, zwiększaniu integracji społecznej i podnoszeniu jakości życia mieszkańców. Ważnym aspektem w osiąganiu tego celu jest bardzo dobra współpraca m.in. pomiędzy Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Hrubieszowie, a samorządem, która jest niezwykle istotna, ponieważ w połączeniu działań można skutecznie i kompleksowo odpowiadać na potrzeby mieszkańców. Wspólna praca obejmuje również planowanie i koordynację działań, zarówno na poziomie strategicznym, jak i operacyjnym. Samorząd uwzględnia potrzeby i wnioski Ośrodka podczas tworzenia lokalnych polityk społecznych, a także angażuje się w podejmowanie działań mających na celu skuteczną pomoc mieszkańcom w sytuacjach kryzysowych.

Celem samorządu jest  troszczenie się o dobro mieszkańców i rozwój społeczności lokalnej. Wsparcie działań na rzecz społeczności to kluczowy element osiągania tych celów oraz budowania rozwojowych samorządów.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu „Usługi społeczne- różne perspektywy, jeden cel”, w którym Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska mówi o podejmowanych przez nas w tym zakresie działaniach, jednak ze względu na ograniczenia czasowe możemy usłyszeć tylko o niektórych, jest tego o wiele więcej.

Reportaż sfinansowany przez: Fundację Orlen

Partnerzy: