Powołano Pełnomocnika Burmistrza Miasta Hrubieszowa ds. Młodzieży

Urzędowe

Burmistrz Miasta chcąc podnieść rozwój partycypacji i aktywności młodych hrubieszowian w życie Miasta, zarządzeniem nr  287/2020 z dnia 12 maja 2020 r. powołała Małgorzatę Pitus na Pełnomocnika Burmistrza Miasta Hrubieszowa ds. Młodzieży.

Do zadań Pełnomocnika należy:

1. Współpraca  z Młodzieżową Radą Miejską i jej koordynatorem.
  2. Inicjowanie działań kierowanych do młodzieży na terenie Hrubieszowa.
  3. Współdziałanie przy tworzeniu i realizacji miejskich programów dotyczących młodzieży.
  4. Inicjowanie rozwiązań mających na celu tworzenie dobrych warunków do współpracy organów Gminy Miejskiej Hrubieszów z młodzieżą, a także zwiększanie udziału młodzieży w procesach związanych z rozwojem miasta.
  5. Wsparcie działań realizowanych w zakresie promocji Miasta Hrubieszów jako miejsca atrakcyjnego dla ludzi młodych.
  6. Współpraca z przedstawicielami administracji rządowej i samorządowej, organizacjami młodzieżowymi, organizacjami i samorządami uczniowskimi, organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami, w tym grupami nieformalnymi, w zakresie dotyczącym rozwoju miasta Hrubieszów a jako miejsca przyjaznego dla młodzieży.
  7. Współpraca z komórkami organizacyjnymi Urzędu Miasta i jednostkami organizacyjnymi miasta Hrubieszów w zakresie spraw dotyczących młodzieży.
  8. Reprezentowanie Burmistrza Miasta podczas wydarzeń związanych z realizacją polityki młodzieżowej, a także wydarzeń organizowanych przez środowiska młodzieżowe lub skierowanych do młodych ludzi, w zakresie uzgodnionym z Burmistrzem.
  9. Przedstawianie Burmistrzowi Miasta i Radzie Miejskiej inicjatyw zgłaszanych przez młodzież.

Pełnomocnik będzie pośrednikiem w kontaktach między władzami miasta a młodymi ludźmi, do którego będą mogli swobodnie  zgłaszać się ze swoimi pomysłami i problemami.

Małgorzata Pitus jest uczennicą 2 klasy I Liceum Ogólnokształcące im ks. St. Staszica w Hrubieszowie o profilu matematyczno – fizycznym. W latach 2015-2018 była członkiem grupy pOBUDZENI działającej przy MBP w Hrubieszowie, z którą organizowała oraz brała aktywny udział w debatach oksfordzkich, turniejach debat (nie)konferencji metodą Word Cafe. Była ponadto członkiem organizacji MaY Poland. Obecnie jest delegatem European Youth Parliament 2020 oraz finalistką ogólnopolskiego programu mentoringowego „Jestem Liderką" fundacji Vital Voices Poland.