Obchody Święta Narodowego 3 Maja

05.05.2017

3 maja 2017 r. na placu przy kościele św. Mikołaja w Hrubieszowie odbyła się uroczystość patriotyczno - religijna z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz miasta, gminy i powiatu, kompania reprezentacyjna 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego, poczty sztandarowe służb mundurowych i szkół, reprezentanci kombatantów, harcerzy, partii politycznych, związków zawodowych i organizacji społecznych z naszego miasta.

Po odegraniu hymnu państwowego i podniesieniu flagi państwowej na maszt głos zabrał Burmistrz Tomasz Zając. Następnie odbył się apel pamięci i rozbrzmiała salwa honorowa, po której przed pomnikiem legionisty poszczególne delegacje złożyły wieńce i kwiaty.

Urząd Miasta w Hrubieszowie reprezentowali Burmistrz Miasta Tomasz Zając i Sekretarz Paweł Wojciechowski w asyście Straży Miejskiej. Radę Miejską w Hrubieszowie reprezentowali Przewodniczący Anna Świstowska, Zastępca Przewodniczącego Grażyna Temporowicz i Zastępca Przewodniczącego Tomasz Wojciech Antoniuk.

Na zakończenie uroczystości Mszę świętą w intencji Ojczyzny odprawił ksiądz dziekan Wiesław Oleszek.