Kryta pływalnia - podpisanie umowy z wykonawcą

Inwestycje

22.10.2019 r. w Urzędzie Miasta Hrubieszów została podpisana umowa z wykonawcą na budowę Krytej Pływalni przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Hrubieszowie. Umowę podpisała Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska i przedstawiciele wykonawcy – firmy KARPAT-BUD.

Inwestycja wyniesie 25 366 150,00 zł (kwota dofinansowania to 7 000 000,00 (MSiT- Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej). Wysokość wkładu własnego- 18 366 150,00 zł.
Zakończenie prac planuje się na 2 marca 2022 roku.

Kryta pływalnia ma zostać dobudowana do istniejącej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2.
W ramach inwestycji powstanie basen sportowy oraz rekreacyjny z atrakcjami wodnymi takimi jak np. wodna zjeżdżalnia. Znajdzie się tam również brodzik dla dzieci oraz jacuzzi. W pływalni zostanie też wydzielona strefa odnowy biologicznej oraz mała gastronomia.
Obiekt posiadał będzie własną kotłownię gazową i zasilany będzie w energię elektryczną z wbudowanej stacji transformatorowej. Funkcjonował będzie w oparciu o własne przyłącza kanalizacji sanitarnej, wody, gazu i energii elektrycznej. Zakłada się też wykorzystanie dodatkowego źródła ciepła w postaci paneli solarnych zainstalowanych na dachu hali basenowej, a w kotłowni przewidziano możliwość zainstalowania w przyszłości gazowego monobloku kogeneracyjnego.