Kolejny czujnik jakości powietrza w Hrubieszowie

Urzędowe

Kolejny czujnik jakości powietrza w Hrubieszowie.

Miernik przekazany przez Veolia Wschód Sp. z o.o.  zamontowano przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Hrubieszowie.

Dzięki sensorowi możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o te informacje na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza. Sensory Airly mierzą między innymi poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10, temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność powietrza .

Inteligentny System Monitorowania Jakości Powietrza zawiera czujniki jakości powietrza, platformę, aplikację na system Android i iOS, dane oraz prognozę zanieczyszczeń powietrza.  Każdy z mieszkańców może na bieżąco monitorować wskazania czujnika na tej samej mapie online, na której pokazywane są wskazania urządzenia.

Zamontowany czujnik jest trzecim funkcjonującym w mieście. W 2018 roku sensory  zamontowano  na budynkach Urzędu Miasta, ul. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” 1 oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 4, ul. Unii Horodelskiej 19.

Link do mapy: https://map.airly.eu/pl/

fot.Urząd Miasta Hrubieszów