Hrubieszow w Partnerskiej Inicjatywie Miast

17.01.2018

Do 2019 r. samorządy należące do sieci rewitalizacji Partnerskiej Inicjatywy Miast mają wypracować potrzebne im rozwiązania rewitalizacyjne i rekomendacje zmian prawa.

Partnerska Inicjatywa Miast to przedsięwzięcie Ministerstwa Rozwoju, przenoszące na skalę krajową model unijnej inicjatywy Urbact. Urbact jest europejskim programem wymiany doświadczeń i wyników badań między miastami, promującym ich zrównoważony rozwój. Służy ułatwianiu i finansowaniu wymiany doświadczeń oraz wzajemnemu uczeniu się przez miasta europejskie, które w tym celu organizują się w sieci tematyczne.
W czwartek w Katowicach zakończyło się pierwsze spotkanie partnerów sieci rewitalizacyjnej, do której należą też: Stalowa Wola, Gdynia, Hrubieszów, Łosice, Ostróda, Pabianice, Przemyśl, Tomaszów Lubelski, Gryfino, Świebodzice oraz Malbork.

Szczegóły na: