Festyn charytatywny Hrubieszów dla Kasi

05.05.2017

2 maja na terenie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się koncert charytatywny dla Kasi Szymko, mieszkanki Hrubieszowa. Impreza została zorganizowana z inicjatywy młodzieży, przy wsparciu Burmistrza Miasta Hrubieszowa Tomasza Zająca.

Współorganizatorami wydarzenia byli animatorzy Hrubieszowskiego Domu Kultury, którzy zadbali o atrakcje uczestników festynu i Stowarzyszenie „Jestem” odpowiedzialne za zbiórkę funduszy.

Łączna kwota zbiórki wyniosła 8 300, 35 zł.

Dodatkowymi atrakcjami dla mieszkańców były pokazy sprzętu służb mundurowych. Z Ochotniczą Strażą Pożarną można było popływać pontonem po Huczwie, Straż Graniczna pokazała samochód patrolowy i pojazd obserwacyjny, z Policją można było wypróbować alkogogle. Centrum Inicjatyw Społecznych z Mienian serwowało karkówkę i kiełbaski z grilla, a Centrum Zabawy zabezpieczył dmuchane zjeżdżalnie. Dla zwolenników atrakcji sportowych odbył się mecz Samorządowcy – Zakład Karny, który zakończył się wynikiem 1:2.

Na scenie wystąpili: Karolina Hołdaś, Aleksandra Zając, Marlena Stangryciak, Iza Siejko, Ola Lewandowska, Johny Pańko, Agata Buta, Karolina Krawczuk oraz zespoły: Na Granicy, Ulica 30, Pruderia oraz GocHa. W przerwach między koncertami odbywały się pokazy zumby w wykonaniu Irminy Pedo i licytacja obrazów przekazanych przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Hrubieszowie.

Wszystkim mieszkańcom miasta i powiatu dziękujemy za udział i chęć bezinteresownego pomagania oraz wsparcie tak szlachetnych akcji, a wolontariuszom za pomoc w organizacji akcji. W grupie siła.