Dzień Podziemnego Państwa Polskiego

29.09.2017

27 września 2017 r. na Rynku miejskim odbyły się uroczystości z okazji Dnia Podziemnego Państwa Polskiego.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.00 od wciągnięcia na masz flagi państwowej i wykonania hymnu państwowego. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej o. Wiktoryn Krysa odmówił modlitwę w intencji poległych. Apel pamięci, w asyście 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego, odczytał st. sierż. Andrzej Leśko.

Kwiaty pod pomnikiem Żołnierza Polskiego Państwa Podziemnego Ziemi Hrubieszowskiej złożyły delegacje samorządów, szkół i instytucji. Urząd Miasta Hrubieszów reprezentowali Burmistrz Tomasz Zając, Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Świstowska i Wiceprzewodniczący Tomasz Wojciech Antoniuk w asyście Straży Miejskiej.

Obchody zakończyła Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej.