Dotacje dla organizacji sportowych przyznane

Sport / rekreacja

Podpisane zostały umowy z przedstawicielami stowarzyszeń i klubów sportowych działających na terenie miasta Hrubieszowa,  na realizację zadań w roku 2024 w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu.  Łączna kwota przekazanych środków to 300 tys. zł. Wsparcie otrzymały następujące podmioty:

1. Stowarzyszenie „Hrubieszów Na Rowerach”, na zadanie  pn. Hrubieszów miasto z rowerem, otrzymało dotację w wysokości 5 000 zł.
  2. Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Hrubieszowie na zadanie pn. Organizacja imprez sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży, otrzymał dotację w wysokości 5 000 zł.
  3. Miejski Klub Sportowy „Unia” Hrubieszów, na zadanie pn. Upowszechnianie sportu i kultury fizycznej wśród mieszkańców Hrubieszowa otrzymał dotację w wysokości 260 000 zł.
  4. Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „GRZEŚ” na zadanie pn. Szkolenie sportowe dla dzieci i młodzieży – Unihokej, otrzymał dotację w wysokości 10 000 zł.
  5. Hrubieszowskie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych na realizację zadania pn.  Upowszechnienie modelarstwa lotniczego wśród mieszkańców miasta Hrubieszowa, otrzymało dotację w wysokości 20 000 zł.

Władze samorządowe od zawsze przykładają ogromną wagę do udzielania wsparcia finansowego dla NGO, które aktywnie angażują się w promowanie zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej i sportu. Dążymy do tego, aby każdy mieszkaniec miał dostęp do różnorodnych form aktywności fizycznej, niezależnie od wieku - podkreślała na spotkaniu z organizacjami Burmistrz Miasta.