Dotacja na termomodernizację HOSiR i ŚDS

23.11.2017

Projekt  „Wspieranie efektywności energetycznej, inteligentnego zarządzania energią i wykorzystania odnawialnych źródeł energii  w budynkach publicznych w Hrubieszowie” złożony przez Miasto Hrubieszów  został pozytywnie oceniony i uzyskał dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Lubelskiego  na lata 2014-2020; Działanie 5.2 Efektywność energetyczna  sektora publicznego.  Realizacja projektu zaplanowana jest na 2018 rok i obejmuje wykonanie kompleksowej termomodernizacji budynku  hali Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  przy ul. Ciesielczuka 2 i Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Piłsudskiego 1.  W zakres planowanych prac wchodzi  modernizacja instalacji oświetleniowej  z wymianą źródeł światła na LED, wymiana  instalacji  centralnego ogrzewania, ocieplenia, stropów, dachu, ścian z wykonaniem elewacji, wymiana stolarki, montaż kolektorów słonecznych. Całkowita wartość projektu wynosi 1 587 702,30 zł. Kwota przyznanego dofinansowania  1 102 358,29 zł.