ConcepLab - czyli pracownia robotyki na miarę XXI wieku

Rozwój lokalny

25 września 2023 r. Paweł Wojciechowski – Zastępca Burmistrza Miasta podpisał umowę z firmą TRIAS AVI, która przygotuje i wyposaży pomieszczenia w Szkole Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu Rozwój Lokalny Hrubieszowa.

Inspiracją do utworzenia tej pracowni był oczywiście Henry Orenstein twórca Transformersów urodzony w Hrubieszowie.

W ramach ConceptLAB prowadzone będą zajęcia z programowania i projektowania, kreatywny świat klocków konstrukcyjnych i wprowadzenie do robotyki, wprowadzenie do idei IoT (Internetu Rzeczy) oraz IoE (Internetu Wszechrzeczy).

ConceptLAB – to nie tylko pomieszczenie (pracownia), ale przede wszystkim płaszczyzna do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz tworzenia i realizacji kreatywnych pomysłów.

Dostęp do takiego ConceptLAB-u będą mieć starsze dzieci, młodzież oraz inni pasjonaci nauki i wiedzy.

W ramach ConceptLAB-u stworzone zostaną stanowiska projektowania, prototypownia oraz testowania w obszarach:

• Wydruku 3D,
  • Projektowania z wykorzystaniem narzędzi CAD i innych,
  • Stanowisko narzędziowe (np. podstawowe narzędzia stolarskie, elektroniczne i elektryczne itp.),
  • Prywatna chmura obliczeniowa (serwer).