Blisko 8 mln zł dofinansowania na modernizację miejskich przedszkoli

Inwestycje

Pod koniec 2023 roku Gmina Miejska Hrubieszów otrzymała dofinansowanie w kwocie 7 987 900,00 zł na modernizację budynków użyteczności publicznej. Wkład własny z budżetu miasta to: 1 409 100,00 zł, a łączna wartość inwestycji wyniesie 9 397 000,00 zł. W ramach zadania zostanie zmodernizowana Filia Miejskiego Przedszkola nr 3 na ul. Grotthusów oraz wybudowane zostanie nowe przedszkole w miejsce Filii Miejskiego Przedszkola nr 1 „Małego Księcia” na ul. Gródeckiej wraz z doposażeniem w pomoce dydaktyczne. W obu budynkach zostaną zamontowane oświetlenia LED oraz panele fotowoltaiczne z pompami ciepła.

Modernizacja przedszkola na ul. Grotthusów będzie polegała przede wszystkim na wymianie źródła ciepła – zmiana z ogrzewania węglowego na pompę ciepła, wymianie pokrycia dachowego, pełnym remoncie wnętrz wraz ze zmianą rozmieszczenia pomieszczeń co wpłynie na funkcjonalność, remont kuchni i sal dydaktycznych wraz z wyposażeniem. Aktualnie wykonywany jest program funkcjonalno-użytkowy, który finalnie powstanie do 15 marca br. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu w pierwszej połowie tego roku w trybie zaprojektuj i wybuduj.