620-lecie nadania praw miejskich Miastu Hrubieszów

Urzędowe

Rok 2020 to rok, w którym Hrubieszów obchodzi jubileusz 620-lecia nadania praw miejskich.

Jak wynika ze źródeł historycznych 29 września 1400 roku w dzień św. Michała, Król Władysław Jagiełło, wydał we Lwowie akt, mocą którego wieś królewska Rubieszów w Ziemi Chełmskiej w województwie bełskim podniesiona została do godności miasta na prawie magdeburskim.

Podczas XVIII Sesji Rady Miejskiej 24 stycznia 2020 r., przyjęto uchwałę, ogłaszającą rok 2020, Rokiem Obchodów Jubileuszu 620–lecia Nadania Praw Miejskich Miastu Hrubieszów [do pobrania].

Z tej okazji Urząd Miasta Hrubieszów uruchomi dodatkową zakładkę na stronie internetowej Urzędu, na której na bieżąco będzie można śledzić wydarzenia związane z rokiem jubileuszowym.

O wydarzeniach będziemy również informować na profilu społecznościowym Hrubieszów Miasto z Klimatem