Święto Narodowe Trzeciego Maja

04.05.2021
Święta / uroczystości
Tegoroczne obchody uroczystości z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja odbyły się na placu przy Pomniku upamiętniającym Czyn Zbrojny Żołnierzy 8 Pułku Piechoty.
W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz kościelnych, poczty sztandarowe, środowiska kombatanckie.
Po odegraniu hymnu państwowego i podniesieniu flagi państwowej na maszt głos zabrała Burmistrz Miasta Marta Majewska oraz Ryszard Madziar Szef Gabinetu Politycznego Wicepremiera Jacka Sasina.
Następnie odczytano apel pamięci i rozbrzmiała salwa honorowa, po której przed pomnikiem delegacje złożyły wieńce oraz kwiaty. W Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy odsłonięto tablicę upamiętniającą „Miejsce pamięci Bitwy Warszawskiej 1920 roku”, poświęcono Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II oraz Kaplicę Matki Bożej Fatimskiej. Poświęcenia dokonał Jego Ekscelencja Ksiądz Bp dr Marian Rojek, który przewodniczył uroczystej mszy świętej.
Fot.UM Hrubieszów /d.d