Budowa krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie

Nazwa zadania: Budowa krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie

Zadanie inwestycyjne pn. „Budowa krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie” współfinansowane jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej.

Umowę z Ministerstwem Sportu na realizację inwestycji Miasto podpisało 26 marca 2019 r., a umowę z wykonawcą inwestycji (firmą KARPAT-BUD) 22 października 2019 r. Prace wykończeniowe oraz związane z uruchomieniem technologii basenowej i szkoleniami w zakresie obsługi krytej pływalni trwały do końca 2022 roku.

Pływalnia składa się z hali basenowej ze zjeżdżalnią oraz strefy wejściowej z szatniami, małą gastronomią i węzłami sanitarnymi a także niezbędnymi pomieszczeniami technicznymi i administracyjno-biurowymi. W hali basenowej znalazł miejsce basen pływacki i do nauki pływania, basen rekreacyjny i brodzik dla dzieci oraz saunarium.

Całkowita wartość zadania to 27 224 876,23 zł. Na krytą pływalnię miasto Hrubieszów pozyskało łącznie 14,5 mln zł dofinansowania zewnętrznego (7 mln zł z Ministerstwa Sportu, 2,5 mln zł z Ogólnej Rezerwy Budżetu Państwa i 5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych).

Otwarcie Krytej Pływalni „Fala”, która została włączona w struktury Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbyło się 5 maja 2023 roku.