Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Patronat Burmistrza

25 kwietnia 2024 r. odbył się „Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” na poziomie szkół podstawowych. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie natomiast Marta Majewska Burmistrz Miasta Hrubieszowa  objęła je Patronatem Honorowym.

Konkurs został zorganizowany w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, a Uczestnikami byli uczniowie z hrubieszowskich szkół podstawowych oraz szkół podstawowych z Werbkowic, Kozodaw i Szpikołos.

Turniej stanowił nie tylko okazję do rywalizacji, ale przede wszystkim przyczynił się do promowania świadomości na temat bezpieczeństwa na drodze. W ramach konkurencji uczniowie wykazali się zarówno wiedzą teoretyczną o przepisach Kodeksu Drogowego, umiejętnością rozwiązywania tzw. skrzyżowań, wiedzą praktyczną z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, a na koniec sprawnością fizyczną w konkurencji jazdy rowerem na torze sprawnościowym.

Najlepszą okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Werbkowicach, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, a trzecie miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ich zaangażowanie i znajomość zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.