Publikacja „Dom ocalenia” w Turkowicach

Rocznice

„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują przyjaźń.” Poszukując aniołów z tak wielką otwartością na krzywdę bliźniego, szczególnie bezbronnych i niewinnych, należy odbyć podróż do Turkowic, niewielkiej wsi położnej obecnie w gminie Werbkowice w powiecie hrubieszowskim.
Tymi wymownymi słowami rozpoczyna się broszura ks. Rafała Łukiewicza i Pawła Skroka pn. „Dom ocalenia” w Turkowicach – opieka Sióstr Służebniczek nad dziećmi trzech narodowości na tle historii regionu.
Publikacja została zaprezentowana podczas konferencji popularnonaukowej pn. „Polacy na ratunek żydom – Zakład Sierot Wojennych w Turkowicach z pomocą dzieciom żydowskim”, która odbyła się 24 marca 2022 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Zachęcamy do pobrania publikacji.
Do pobrania: