Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Rocznice

1 marca Hrubieszów upamiętnił Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości patriotyczne odbyły się na Deptaku Miejskim przed pomnikiem Żołnierza Polskiego Państwa Podziemnego Ziemi Hrubieszowskiej 1939 – 1945.

Uroczystości z udziałem asysty honorowej 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego Hrubieszowie oraz pocztów sztandarowych rozpoczęły się od podniesienia flagi państwowej na maszt przy dźwiękach hymnu państwowego.

Kwiaty pod pomnikiem złożyli: Marta Majewska - Burmistrz Miasta Hrubieszowa oraz  Paweł Wojciechowski - Zastępca Burmistrza Miasta Hrubieszowa w asyście Straży Miejskiej, a także delegacje samorządów, służb mundurowych, duchowieństwa, szkół i organizacji.

Po części oficjalnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Hrubieszowskim Centrum Dziedzictwa odbył się wykład historyka Jerzego Masłowskiego pt. „1944 – rok wielkiej próby Armii Krajowej”.