Miejski Dzień Edukacji Narodowej 2022

Święta / uroczystości

W dniu 13 października na sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury odbyło się niezwykłe wydarzenie, jakim było święto nauczycieli oraz pracowników oświatowych, czyli Dzień Edukacji Narodowej.

Uroczystość otworzyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa, prezentując swoje talenty wokalno – taneczne w części artystycznej, po czym nastąpiła część oficjalna.

Po wystąpieniu Burmistrza Miasta Marty Majewskiej zostały przyznane nagrody Burmistrza za szczególne osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.  W tym roku nagrodzono 11 nauczycieli w tym dwóch dyrektorów. Dodatkowo wyróżnieni zostali wszyscy dyrektorzy placówek oświatowych funkcjonujących w naszym mieście. Wręczono również podziękowania dla laureatów Złotego Medalu i Medali Brązowych nadanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Następnie na scenie pojawili się dyrektorzy szkół, którzy wręczyli  nagrody swoim nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym.

Wieczór ten uświetnił swoim występem Dariusz Kordek – aktor i muzyk estradowy w koncercie „Muzyczne twarze Dariusza Kordka”.

Na zakończenie wieczoru goście zostali zaproszeni na poczęstunek i chwile rozmowy wspominając swoje szkolne historie.