Lubelski BiblioLAB 2023 za nami

Patronat Burmistrza

BiblioLABy to lokalne zjazdy szkoleniowe dla pracowników bibliotek. Każdy z nich podejmuje nieco inne obszary związane ze współczesnym bibliotekarstwem. Wszystko to z nadzieją na wypracowanie nowych pomysłów promowania książki i wzrost poziomu czytelnictwa.

Tegoroczny lubelski BiblioLAB odbył się 20 października 2023 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej - Hrubieszowskim Centrum Dziedzictwa.

W ramach wydarzenia odbyły się następujące warsztaty:

• Biblioteczny dobrostan, czyli o tym co jest ważne w bibliotecznym działaniu - prowadząca: Karolina Suska
  • Pobawmy się! Jak stworzyć escape room dla dzieci i młodzieży w bibliotece - prowadząca: Anna Wysocka

Organizatorem ogólnopolskim jest stowarzyszenie Labib, które działa na rzecz bibliotekarek i bibliotekarzy, bibliotek oraz ich użytkowników w myśl zasady „Dziel się wiedzą, mnóż pomysły”.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Marta Majewska - Burmistrz Miasta Hrubieszowa.

Dofinansowano ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.