Konferencja "Doświadczenia i inspiracje w polityce senioralnej samorządów"

Pozostałe

Marta Majewska - Burmistrz Miasta Hrubieszowa uczestniczyła w konferencji "Doświadczenia i inspiracje w polityce senioralnej samorządów", która odbyła się 15 września w Krakowie. Podczas konferencji uczestnicy wymieniali się doświadczeniami oraz wdrożonymi na terenie swoich gmin pomysłami z zakresu polityki senioralnej.
W programie konferencji wystąpiło wielu ekspertów w tematyce polityki senioralnej m.in. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego - Łukasz Smółka, Prezes Stowarzyszenia Manko - Głos Seniora - Łukasz Salwarowski, Dyrektor Przemysław Herman z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej i wielu innych.
Na zaproszenie organizatorów Marta Majewska Burmistrz Miasta zaprezentowała miejską polityką senioralną i rozwiązania jakie promujemy w naszym mieście. Obecnie w Hrubieszowie zamieszkuje 4768 seniorów w wieku 60+.
Konferencja była częścią VIII Międzynarodowych Senioraliów w Krakowie organizowanych przez Stowarzyszenie MANKO - Głos Seniora, w tym roku wspólnie z Urzędem Miasta Kraków PL!