Koduj z Gigantami – w krainie przyszłości

Patronat Burmistrza

Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży – już 9 września 2023 r. w Hrubieszowie !!!

Giganci Programowania zapraszają do zapisów na 13. EDYCJĘ „Koduj z Gigantami – w krainie przyszłości” - cykl ogólnopolskich, bezpłatnych warsztatów z programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, prowadzonych przez najlepszych trenerów, zarówno stacjonarnie - w 90 miastach, jak i online w całej Polsce.

Zapisy

Wychodzimy naprzeciw młodym ludziom, którzy chcą postawić pierwsze kroki w świecie programowania. Pomagamy im zrozumieć jak działają komputery i pokazujemy, jak wykorzystywać nowe technologie w bezpieczny i twórczy sposób, rozwijając przy tym ich kreatywność.

Warsztaty umożliwiają poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak:

Dzieci w wieku od 7 do 9 lat:

• Scratch,
  • Minecraft Education.

Dzieci i młodzież w wieku od 10 do 12 lat:

• Scratch,
  • App Inventor,
  • Minecraft

Młodzież w wieku od 13 do 18 lat:

• C#,
  • Python,
  • C++.

Podczas warsztatów zostaną wykorzystane następujące środowiska i programy:

• Scratch - podstawowe środowisko, które pozwala wprowadzić najmłodszych w świat programowania
  • Minecraft Education - możliwość kodowania Minecrafta przy pomocy blokowego języka programowania;
  • App Inventor - pozwala na tworzenie aplikacji i gier na urządzenia mobilne;
  • C# - jeden z najbardziej zaawansowanych i profesjonalnych języków programowania, w którym pracują zawodowi programiści;
  • Python – język programowania o rosnącej popularności pozwalający tworzyć zaawansowane projekty;
  • C++ - język programowania powszechnie wykorzystywany w branży IT.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych środowisk i aktualnej wiedzy przedstawimy sztuczną inteligencję oraz szanse i zagrożenia, jakie ona ze sobą niesie. Dzięki użyciu takich środowisk jak Scratch, Minecraft Education czy Visual Studio pokażemy, że sztuczna inteligencja może znaleźć zastosowanie w wielu obszarach codziennego życia. W projektach wykorzystane zostaną różnego rodzaju elementy związane ze sztuczną inteligencją nadając projektom niespotykany dotąd wygląd i zastosowanie.

Rejestracja na wydarzenie oraz dokładne adresy, terminy w konkretnych miastach dostępne na stronie koduj z gigantami  (Należy wybrać lokalizację Hrubieszów, grupę wiekową dla dziecka, kurs na jaki zapisujemy dziecko oraz godzinę).

Serdecznie zapraszamy !!!

Informacje tel. 734 631 615