Informacja o pomocy Miasta dla obywateli Ukrainy

Pomoc Ukrainie

Informujemy, że na terenie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ul. Ciesielczuka 2 w najbliższych godzinach zostanie uruchomiony Punkt Pomocowy dla obywateli Ukrainy.

Wynika to z faktu, że punkty recepcyjne na granicach, które świadczą taką pomoc są omijane przed Ukraińców, a potrzebujący szukają pomocy bezpośrednio w naszym Mieście. Apelujemy, jeśli macie Państwo kontakt z naszymi sąsiadami informujcie ich o tym.

W Punkcie Pomocowym w HOSiR uchodźcy będą mogli się zatrzymać, wypić ciepłą herbatę, zjeść suchy prowiant, będą mogli też skorzystać z toalety i przenocować. W punkcie dyżurować będą tłumacze języka ukraińskiego i angielskiego.

Telefon do Punktu Pomocowego: 84 696 23 81

Adres: ul. Ciesielczuka 2, 22-500 Hrubieszów, lokalizacja: TUTAJ.

W związku ze zgłaszanymi potrzebami Urząd Miasta Hrubieszów udostępnia telefon i e-mail kontaktowy dla tych, którzy chcieliby przyjąć uchodźców pod swój dach:

Miasto prowadzi też bazę wolonatriuszy dla osób, które chcą pomóc. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się na e-maila: ukraina@miasto.hrubieszow.pl.

Prosimy też o wsparcie zbiórki żywności (suchy prowiant) i środków higienicznych niezbędnej do organizacji pomocy. Artykuły będą zbierane w Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.