80. rocznica powstania 27. WDPAK

Patronat Burmistrza

28 stycznia 2024 r. w Hrubieszowie odbyły się uroczystości 80. rocznicy powstania 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej i rozpoczęcia Akcji "Burza" na Wołyniu.

Uroczystość rozpoczęła się zapaleniem zniczy na Pomniku 27. WDP AK na cmentarzu wojennym. Następnie odbyła się msza święta w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie w intencji poległych i zmarłych Żołnierzy 27. WDP AK i Wołyniaków. Po Mszy świętej złożono kwiaty i zapalono znicze pod tablicą pamiątkową poświęconą ofiarom Ziemi Wołyńskiej poległym w latach 1939 - 1944. Organizatorami obchodów byli Środowisko Żołnierzy 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Hrubieszowie oraz Miasto Hrubieszów.

Uroczystość objęta była Patronatem Honorowym Marty Majewskiej Burmistrza Miasta Hrubieszowa.