"Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa szansą na ożywienie społeczno-gospodarcze w obszarze rewitalizacji"

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 13 Infrastruktura społeczna; 13.3 Rewitalizacja obszarów miejskich – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2004-2020

Celem projektu jest odnowa zdegradowanej przestrzeni miejskiej (zabytkowy budynek Syndykatu Rolniczego: ul. 3-go Maja 10, 22-500 Hrubieszów) prowadząca do rozwiązania zdiagnozowanych problemów społecznych. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez wsparcie przedsięwzięć rewitalizacyjnych obejmujących zadania w zakresie głębokiej przebudowy i adaptacji zdegradowanego obiektu, ukierunkowane w szczególności na poprawę jakości korzystania z przestrzeni, likwidację izolacji obszarów problemowych oraz poprawę jakości życia mieszkańców Hrubieszowa. Inwestycje infrastrukturalne w zakresie rewitalizacji ukierunkowane na rozwiązanie zdiagnozowanych problemów społecznych wzmocnią wysiłki na rzecz ograniczania koncentracji ubóstwa oraz wykluczenia społecznego mieszkańców rewitalizowanego obszaru.

Całkowita wartość projektu 13 422 912,64 zł
Dofinansowania 10 391 591,71 zł