Kultura

Za nami XXIV Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego Hrubieszów 2019. Festiwal jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Wojsku Polskim. W Hrubieszowskim Domu Kultury wystąpili artyści z klubów wojskowych i innych ośrodków kultury z całej Polski.

W programie tegorocznej edycji festiwalu znalazło się 5 koncertów konkursowych, koncert inauguracyjny oraz koncert galowy. Tradycyjnie, na deskach Hrubieszowskiego Domu Kultury, wystąpiły gościnnie gwiazdy polskiej estrady. W sobotę 16 listopada zagrał zespół LEMON, a dzień później zaśpiewała URSZULA z zespołem.

Prezentacje artystyczne młodych wykonawców oceniała Rada Artystyczna, w składzie : Alicja Saturska - przewodnicząca Rady Artystycznej, ks. prałat ppłk Andrzej Puzon - pomysłodawca festiwalu, Wanda Kwietniewska, Elżbieta Adamiak, Mieczysław Jurecki, Andrzej Sar, Jolanta Wojtaś-Zapora. Spośród hrubieszowskich wykonawców, wyróżnienia otrzymali: Waldemar Kondraciuk oraz zespoły "Zwiadowcy" i "Zamknięci". Specjalną nagrodę Burmistrza Miasta Hrubieszowa przyznano Natalii Maciejewskiej. W koncercie laureatów zaśpiewała Karolina Marchlewska.

Grand Prix XXIV Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego trafiło do Przasnyskich Orelowców z 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu.

Festiwal został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Starosty Hrubieszowskiego Maryli Symczuk, Burmistrza Miasta Hrubieszowa Marty Majewskiej oraz Wójta Gminy Werbkowice Agnieszki Skubis-Rafalskiej.

fot. lubiehrubie.pl