Polish English French German Russian Spanish

Biuletyn Informacji Publicznej

Hrubieszowski Festyn Militarny i 25 - lecie 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego

02.07.2019
Święta / uroczystości

29 czerwca na terenie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się coroczny Festyn Miejski. W tym roku wydarzenie było połączone z obchodami 25 – lecia 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego.

Uroczystości wojskowe rozpoczęły się od Mszy św. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 13:00 ulicami miasta przeszła defilada wojskowa, która zakończyła przemarsz na terenie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

O godz. 14:00 rozpoczęły się uroczystości wojskowe z udziałem Wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina. W trakcie uroczystości wręczono medale, odznaczenia i odznaki pamiątkowe. Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska i Zastępca Burmistrza Paweł Wojciechowski zostali uhonorowani odznaką pamiątkową 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego. Ponadto z okazji jubileuszu Dowódca Jednostki płk Artur Jakubczyk przekazał na ręce Pani Burmistrz medal okolicznościowy z okazji 25 – lecia 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego. Uroczystości wojskowe zakończyła defilada pododdziałów pułku i pokazy wyszkolenia zwiadowców 2. Pułku Rozpoznawczego.

O godz. 16:00 rozpoczął się Hrubieszowski Festyn Militarny, podczas którego odbyły się pokazy statyczne sprzętu wojskowego oraz tradycyjnie strefy: animacji, aktywności, kreatywności i relaksu przygotowane przez Hrubieszowski Dom Kultury.

Ponadto odbył się fireshow Grupy Hesperyda i pokaz zumby w wykonaniu Irminy Pedo. Uczestnicy festynu tradycyjnie mieli do dyspozycji ogródek z cateringiem. 
Na małej scenie zaprezentowały się zespoły: Przasnyccy Orelowcy, Face to Face i Hubal. Natomiast na dużej scenie wystąpiły gwiazdy wieczoru: Sidney Polak i zespół Raz, Dwa, Trzy. Festyn zakończyła dyskoteka.

Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Hrubieszów, 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy, Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Hrubieszowski Dom Kultury.

Patronat Honorowy nad wydarzaniem objęła Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska.

Sponsorzy: Orlen Paliwa Sp. z o. o., Browar Sulewski, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Pryzmat”, Hotel & Restauracja Gniecki, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „WIST”, Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „DREAMS” Z. Cyc, Doradztwo i Reklama Sp. z o. o.