Zawody F1N w Hrubieszowie. Puchar Polski Rozpoczęty

31.01.2018

W dniu 28.01.2018r. w Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się XI Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N, zaliczane do punktacji Pucharu Polski. Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Hrubieszowie przy wsparciu Urzędu Miasta oraz Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.  Udział w zawodach zgłosili modelarze z Biłgoraja, Chełma, Chrzanowa, Grodkowa, Krzczonowa, Rudej Huty, Suwałk, Warszawy, Zamościa  i Hrubieszowa w łącznej liczbie 58 zawodników.

Wyniki jakie zostały uzyskane w Hrubieszowie:

Kategoria Młodzik

I  miejsce Truchan Grzegorz  – OSiR Suwałki

II  miejsce Kopera Jakub       – UKS „Jedynka”

III miejsce Stasiulewicz Piotr – Aeroklub Warszawski /LPPL

Kategoria Młodzik Dziewczęta

I  miejsce Sawicka Karina      – SMO Feniks, OKiR Grodków

II  miejsce Hałasa Wiktoria    – SMO Feniks, OKiR Grodków

III miejsce Gawryś Julia        – SMO Feniks, OKiR Grodków

Kategoria Junior Młodszy

I  miejsce Mięczak Mateusz               – UKS „Jedynka”

II miejsce Truchan Hubert                 – OSiR Suwałki

III miejsce Wezgraj Jakub                 – UKS „Jedynka”

Kategoria Junior

I miejsce Skwarek Dominik               – UKS „Jedynka”

II miejsce Bajer Patryk                      – UKS „Jedynka”

III miejsce Zbarachewicz Kacper      – UKS „Jedynka”

Kategoria Senior

I miejsce Truchan Sławomir              – OSiR Suwałki

II miejsce Wielosz-Hałasa Piotr         – UKS „Jedynka”

III miejsce Nyk Bartosz                     – Aeroklub Warszawski /LPPL

Kategoria Open

I miejsce Tadeusz Stachniuk             – MDK Chełm

II miejsce Machul Dariusz                 – Ruda Huta

III miejsce Stasiulewicz Katarzyna   – Aeroklub Warszawski /LPPL

Zawody o godz. 930 rozpoczął Pan Tomasz Zając – Burmistrz Miasta Hrubieszowa. Przywitał przybyłych zawodników i prowadzących zawody. Przekazał życzenia osiągnięcia jak najlepszych wyników sportowych w walce fair play i dał sygnał do rozpoczęcia zawodów przez wypuszczenie modelu klasy F1N.

Zawody przeprowadzono w kategoriach wiekowych: młodzik, młodzik dziewczęta, junior młodszy, junior, senior i grupa Open czyli zawodnicy, którzy nie posiadają licencji sportowej a chcą uczestniczyć w zawodach.

Każdy zawodnik wykonał po trzy rzuty w trzech kolejkach.

Ocena końcowa zawodnika to suma czasów trzech najlepszych lotów.

Początek roku 2018 i pierwsze zawody modeli klasy F1N zaliczane do punktacji Pucharu Polski okazał się bardzo przychylne dla naszych modelarzy w zdobywaniu dobrych wyników. Za osiągnięcia w 2017 r. w modelarstwie lotniczym został odznaczony przez Aeroklub Polski nasz zawodnik Dominik Skwarek, który otrzymał odznakę sportową modelarza lotniczego z wieńcem złotym.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i organizację zawodów modelarskich w Hrubieszowie tj. Burmistrzowi Miasta Panu Tomaszowi Zającowi, Dyrektorowi Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Panu Markowi Watrasowi wraz z pracownikami, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie Edycie Kucharskiej, Panu Andrzejowi Podlewskiemu, Tomaszowi Magdziakowi  oraz pracownikom Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie.

Kierownikiem Zawodów był Pan Tomasz Magdziak, Sędzią Głównym Zawodów Pan Leszek Kryszczuk oraz Sędziami Pan Ryszard Nowak i Ireneusz Zbarachewicz.

Instruktor Modelarstwa Lotniczego

Leszek Kryszczuk