XLIII sesja Rady Miejskiej w Hrubieszowie

Z A W I A D O M I E N I E

Na podstawie art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2016 roku, poz. 446 z późn. zm. ) zwołuję na dzień 29 września 2017 roku /piątek/na godz. 13.00 XLIII sesję Rady Miejskiej w Hrubieszowie.

Obrady odbywać się będą w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Hrubieszów.

Proponowany porządek obrad :

1. Otwarcie sesji oraz stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z XLI, XLII sesji Rady Miejskiej odbytych w dniu 30 czerwca i 31 sierpnia 2017 roku.
  4. Odpowiedzi na interpelacje, zapytania i wnioski radnych.
  5. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
  6. Sprawozdanie Burmistrza Miasta o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
  7. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie zmian w budżecie miasta na 2017 rok.
  8. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Hrubieszów.
  9. Rozpatrzenie informacji Burmistrza Miasta z wykonania budżetu za I półrocze 2017 roku.
  10. Rozpatrzenie informacji o działalności PGKiM sp. z o.o. w Hrubieszowie za rok 2016 i I półrocze  2017 roku oraz informacja o realizacji wieloletniego planu rozwoju urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych.
  11. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie powierzenia uprawnień Burmistrzowi Miasta.
  12. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie określenia zasad ustalania i poboru oraz terminów płatności, wysokości stawek opłaty targowej i zarządzania jej poboru w drodze inkasa.
  13. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie ustalenia regulaminu targowisk miejskich na terenie Miasta Hrubieszowa.
  14. Rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę Rady Miejskiej w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych: przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz innych form wychowania przedszkolnego oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.
  15. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie udzielenia zgody Burmistrzowi Miasta na sprzedaż nieruchomości gruntowej w trybie bezprzetargowym.
  16. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie udzielenia zgody Burmistrzowi  Miasta na sprzedaż nieruchomości gruntowej przy ulicy Nowej.
  17. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów dzierżawy.
  18. Interpelacje, zapytania i wnioski radnych.
  19. Wolne wnioski.
  20. Zakończenie sesji.