XL sesja Rady Miejskiej w Hrubieszowie

24.05.2017

Z A W I A D O M I E N I E

Na podstawie art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym  (t. j. Dz. U. z 2016 roku, poz. 446 z późn. zm. ) zwołuję na dzień 30 maja 2017 roku /wtorek/  na   godz. 10.00  XL sesję Rady Miejskiej w Hrubieszowie.
Obrady odbywać się będą w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Hrubieszów.

Proponowany porządek obrad :

1.  Otwarcie sesji oraz stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z XXXIX sesji Rady Miejskiej odbytej w dniu 30 marca 2017 roku.
  4. Odpowiedzi na interpelacje, zapytania i wnioski radnych.
  5. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
  6. Sprawozdanie Burmistrza Miasta o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
  7. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem Burmistrza Miasta Hrubieszowa z wykonania budżetu za 2016 rok.
  8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia/nieudzielenia absolutorium Burmistrzowi Miasta Hrubieszowa z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok.
  9. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie zmian w budżecie miasta na 2017 rok.
  10. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2017 - 2023.
  11. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej zmieniającej uchwałę w sprawie powołania Komisji Stypendialnej.
  12. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie sprawozdania z działalności Zakładu Energetyki Cieplnej w Hrubieszowie za rok 2016.
  13. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie sprawozdania z działalności Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hrubieszowie za rok 2016.
  14. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie udzielenia zgody Burmistrzowi Miasta Hrubieszowa na sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej w Hrubieszowie obręb Śródmieście.
  15. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie udzielenia zgody Burmistrzowi Miasta Hrubieszowa na zamianę nieruchomości.
  16. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów dzierżawy.
  17. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie nabycia w drodze darowizny nieruchomości gruntowej zabudowanej położonej  w Hrubieszowie przy ul. 3-go Maja 10 oraz obciążenia części tej nieruchomości ograniczonym prawem rzeczowym – użytkowaniem  na rzecz Fundacji Kultury Przyjaźni Polsko – Francuskiej im. Stefana i Krystyny Du Chateau.
  18. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie nawiązania współpracy partnerskiej.
  19. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie udzielenia pomocy finansowej Miastu Chełm na utrzymanie Izby Wytrzeźwień   w Chełmie w 2017 roku.
  20. Interpelacje, zapytania i wnioski radnych.
  21. Wolne wnioski.
  22. Zakończenie sesji.