Uroczystości upamiętniające 79-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej

03.09.2018

1 września 2018 roku władze samorządowe miasta zorganizowały na cmentarzu wojennym w Hrubieszowie uroczystości patriotyczno-religijne upamiętniające 79-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Program uroczystości obejmował: uroczyste podniesienie flagi na maszt przy hymnie państwowym, modlitwę za poległych poprowadzoną przez proboszcza Parafii Ducha Świętego – księdza Marka Giergiela, okolicznościowe wystąpienie Burmistrza Miasta, apel pamięci, salwę honorową i złożenie kwiatów i wieńców na pomnikach i mogiłach poległych podczas I i II wojny światowej przez przedstawicieli władz miasta, powiatu, gminy, służb mundurowych, związki kombatanckie, organizacje społeczne, partie polityczne, instytucje państwowe oraz dzieci i młodzież ze szkół miejskich. Uroczystość odbyła się z udziałem pocztów sztandarowych oraz asysty honorowej z 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali do Kościoła  pw. Ducha Świętego, gdzie została odprawiona msza święta w intencji ojczyzny i poległych w kampanii wrześniowej.