Umowa partnerska między Bijelo Poljem a Hrubieszowem podpisana

01.08.2017

28 lipca 2017 r. Burmistrz Hrubieszowa Tomasz Zając i Burmistrz Bijelo Polja Aleksandar Żurić podpisali umowę partnerską między miastami.

Na zaproszenie władz miasta Bijelo Polje na okoliczność podpisania umowy Burmistrz Tomasz Zając i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Hrubieszowie Anna Świstowska udali się do Czarnogóry.

Umowa została podpisana w obecności Ambasador Polski w Czarnogórze Ireny Tatrzyńskiej, Burmistrza Miasta Veles Slavco Čadieva i delegacji z Mołdawii, która gościła w Bijelo Polju.

Umowa partnerska między Hrubieszowem a Bijelo Poljem pozwoli na aktywną wymianę doświadczeń w zakresie samorządności, dziedzictwa historycznego, kultury, sportu, edukacji, turystyki, przedsiębiorczości i rozwoju lokalnego.

fot: Milos Medojević