Umowa na kompleks sportowy przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 i nowa ulica

01.09.2017

Gmina Miejska Hrubieszów może podpisać umowę na dofinansowanie budowy kompleksu boisk i obiektów lekkoatletycznych przy Zespole Szkół Miejskich nr 3. Środki z budżetu państwa są już przyznane, a podczas sesji w czwartek 31 sierpnia radni zabezpieczyli na ten cel pieniądze w budżecie, umożliwiając w ten sposób sfinalizowanie procedury, związanej z pozyskaniem dotacji.

Szacunkowa wartość całej inwestycji to 1 milion 750 tysięcy złotych, z czego prawie 570 tysięcy będzie stanowić dotacja z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, zarządzanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W tym roku samorząd zamierza wydać niewielką część wspomnianej kwoty, potrzebną do przygotowania odpowiednich dokumentów i ogłoszenia przetargu na wykonanie robót, które mają się rozpocząć wiosną. Cała inwestycja powinna być zrealizowana w 2018 roku.

ZSM 3 to jedyny zespół szkół, prowadzony przez miasto, który nie ma zaplecza sportowego z prawdziwego zdarzenia. Dzięki dotacji z budżetu państwa przy szkole powstaną dwa boiska wielofunkcyjne, boisko do badmintona, dwa boiska do ringo, 4-torowa bieżnia prosta, skocznia do skoku w dal i siłownia zewnętrzna.

Podczas czwartkowej sesji Rada Miejska w Hrubieszowie zgodziła się również, w ramach dekomunizacji, na zmianę nazwy ul. Janka Krasickiego w osiedlu Podgórze. Po konsultacjach z mieszkańcami postanowiono, że nowym patronem tej ulicy będzie Ignacy Krasicki.