Trójka na rozgrywkach piłkarskich w Sokalu

02.02.2018

20 stycznia  2018 r. Burmistrz Miasta Pan Tomasz Zając, Tomasz Wojciech Antoniuk  Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Hrubieszowie oraz  grupa zawodników Szkoły Podstawowej Nr 3 w Hrubieszowie – Kudelski Dawid, Watras Mateusz, Grądzki Damian, Śmietanka Jan, Zarek Oktawian, Roch Patryk, Krawczyński Igor, Grzeszczuk Karol  z Dyrektor Szkoły Danutą Krawczuk, Marzanną Bednarczuk Zastępcą Dyrektora,  z nauczycielami Dominikiem Stajszczykiem i Tomaszem Szlonzakiem oraz z rodzicem Mariuszem Grzeszczukiem gościli  w Sokalu. Wyjazd na zaproszenie tamtejszej szkoły, miał na celu integrację szkół, zacieśnienie współpracy miast partnerskich Hrubieszowa i Sokala a także  sprawdzenie się  młodzieży w rywalizacji sportowej.

Rozpoczynając turniej, naszą delegację  powitał  Igor Daciuk- Dyrektor Sokalskiej Agencji Współpracy Międzynarodowej i Turystyki, Mer Sokala Vadim Kondratiuk, Starosta Sokala, dyrektor Szkoły Sokolany - Roman Pletinka. Po oficjalnych przemówieniach zostały odsłuchane hymny państwowe obu drużyn. Następnie w hali sportowej szkoły dwie drużyny gospodarzy -  Sokolany, której trenerem jest Roman Hajduk  i  drużyna naszej szkoły  rozegrały  mecz towarzyski, który zakończył się zdobyciem przez naszych uczniów drugiego miejsca. Mecze dostarczyły wielu sportowych wrażeń. Był to także czas na integrację uczestników. Po zakończonych rozgrywkach nastąpiłouroczyste podsumowanie turnieju. Mer Vadim Kondratiuk, Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając  oraz Dyrektor Igor Daciuk podziękowali zawodnikom za właściwą postawę i sportową rywalizację. Pogratulowali sportowych umiejętności i wręczyli drużynom  pamiątkowe dyplomy, puchary i medale.

Wizyta delegacji miasta i szkoły w Sokalu  odbyła się  w przyjaznej i miłej atmosferze.