Szlachetna Paczka Hrubieszów: Spektakl i parada ulicami miasta

21.11.2016

20 listopada 2016 r. w Hrubieszowie odbyła się promocja ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. W ramach akcji ulicami miasta przeszła parada wolontariuszy i przyjaciół Szlachetnej Paczki, a w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyło się przedstawienie "Śpiąca Królewna".

Niedzielne wydarzenie rozpoczęło się od Mszy św. w kościele pw. św. Mikołaja pod przewodnictwem ks. Witolda Bednarza. Następnie w w sali widowiskowej Hrubieszowskiego Dom Kultury Beata Tomaszczuk lider rejonu Hrubieszów Północ i Małgorzata Cios lider rejonu Hrubieszów Południe, uroczyście powitały gości i dokonały prezentacji hrubieszowskich wolontariuszy. O idei Szlachetnej Paczki i zasadach jej tworzenia opowiedzieli Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając i Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie Marek Kozielewicz. Podczas prezentacji artystycznych rodzice dzieci z Przedszkola nr 2 wystąpili w przedstawieniu "Śpiąca Królewna", a w muzycznej części zaprezentowały się Tyszowiecka Orkiestra Dęta, zespół "Czerwona Jarzębina" oraz Maciej i Maria Łyko.

O godz. 12.45 z Hrubieszowskiego Domu Kultury rozpoczęła się parada Szlachetnej Paczki ulicami miasta, której konno przewodzili Burmistrz Tomasz Zając, Wojciech Ciesielczuk i Lech Szopiński.

Uroczystość miała na celu promocję Szlachetnej Paczki w mieście i powiecie hrubieszowski. Wolontariusze dwóch Rejonów Szlachetnej Paczki zapraszają do włączenia się w projekt i udzielenia mądrej pomocy rodzinom potrzebującym. Już od 19 listopada 2016 r. na stronie www.szlachetnapaczka.pl otwarta jest baza rodzin.

fot: LubieHrubie.pl, Szlachetna Paczka Hrubieszów Północ