Rocznica śmierci prof. Wiktora Zina

17.05.2018

17 maja 2018 r. przy tablicy upamiętniającej postać  prof. Wiktora Zina odbyła się  kameralna uroczystość upamiętniająca 11 rocznicę jego śmierci.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i instytucji kultury, którzy złożyli pod tablicą pamiątkową kwiaty i znicze. Byli wśród nich: Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając, Sekretarz Miasta Paweł Wojciechowski, Izabela Zin,  Dyrektor Hrubieszowskiego Domu Kultury Emilia Feliksiak, Dyrektor Muzeum im ks. Stanisława Staszica Bartłomiej Bartecki, Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Zina Sylwia Heś oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Halina Kurek wraz z pracownikami, a także Prezes Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego Jerzy Krzyżewski.