Projekt "Czysta Woda na Pobużu" wyróżniony na Gali Orłów "Wprost"

06.07.2017

28 czerwca w Rzeszowie odbyła się Gala Orłów "Wprost". W tym roku organizatorzy postanowili nagrodzić najlepsze projekty w ramach programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina. Jedno z wyróżnień zostało przyznane Gminie Miejskiej Hrubieszów.

Galę poprowadził redaktor naczelny "Wprost" Jacek Pochłopień, a gościem specjalnym był Wiceminister Rozwoju Adam Hamryszczak.

Przed wręczeniem nagród odbyła się debata na temat perspektyw rozwoju regionu. Według uczestników debaty szczególne znaczenie dla regionu ma współpraca transgraniczna. Z tego powodu na gali nagrodzono właśnie najlepsze projekty z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina.

Wśród pięciu wyróżnień jedno zostało przyznane Gminie Miejskiej Hrubieszów. Odebrał je Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając za projekt pt. "Czysta Woda na Pobużu - Transgraniczny System Zaopatrzenia w wodę Hrubieszowa i Włodzimierza Wołyńskiego - ETAP II" sfinansowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013, Priorytet 1. Wzrost konkurencyjności obszaru przygranicznego, Działanie 1.3 Poprawa dostępności regionu.

Celem głównym projektu było zwiększenie dostępności mieszkańców i instytucji publicznych w Hrubieszowie oraz Włodzimierzu Wołyńskim do bieżącej wody poprzez budowę i przebudowę wodociągu w Hrubieszowie i Włodzimierzu Wołyńskim oraz zmodernizowanie jednej stacji uzdatniania wody we Włodzimierzu Wołyńskim. Całkowita wartość projektu to kwota 4 101 255, 50 EUR, z czego dofinansowanie wyniosło 3 650 117,40 EUR (89%).

fot: Michał Schabowski