Program Czyste Powietrze – spotkanie informacyjne

18.09.2018

Od 4 września 2018 roku do 15 października 2018 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie przeprowadzi cykl spotkań dotyczących realizacji Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze". Spotkania z mieszkańcami będą prowadzone w poszczególnych gminach na terenie całego województwa lubelskiego. W trakcie spotkań przedstawiany będzie sposób składania wniosków o dofinansowanie oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

„Czyste Powietrze" to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Termin szkolenia dla mieszkańców Powiatu hrubieszowskiego odbędzie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie, ul. Narutowicza 34 w dniu 21 września br. (piątek) o godzinie 18:00.