Pierwsze posiedzenie Hrubieszowskiej Rady Seniorów w 2019 r.

22.02.2019

13 lutego 2019 r. w Urzędzie Miasta Hrubieszów odbyło się posiedzenie Hrubieszowskiej Rady Seniorów.

W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska, Zastępca Burmistrza Paweł Wojciechowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Naja oraz gościnnie Pan Kamil Możeluk, który w tym dniu pełnił symboliczną funkcję Burmistrza.

Spotkanie otworzyła Przewodnicząca HRS Zuzanna Korycka, która odczytała sprawozdanie z działalności rady za rok 2018. Poruszono również tematy problematyczne, zgłaszane przez hrubieszowskich seniorów. Przedstawiono też formy aktywizacji seniorów, które w ubiegłym roku zostały sfinansowane z budżetu obywatelskiego.

HRS planuje przystąpienie do programu Polskiego Czerwonego Krzyża "Projekt Czas”, który obejmuje m.in. : wyjazdy, naukę języków obcych, zajęcia sportowe, porady prawne itp.

Ostatnim punktem posiedzenia było omówienie Hrubieszowskiej Karty Seniora, która w przyszłości zostanie wprowadzona w Hrubieszowie.