Biuletyn Informacji Publicznej

Polish English French German Russian Spanish

Miasto Hrubieszów

Obchody Święta Narodowego 3 Maja

3 maja 2018 r. na placu przy kościele św. Mikołaja w Hrubieszowie odbyła się uroczystość patriotyczno - religijna z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja.

 

 

Wzięli w niej udział przedstawiciele władz miasta, gminy i powiatu, kompania reprezentacyjna 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego, poczty sztandarowe służb mundurowych i szkół, reprezentanci kombatantów, harcerzy, partii politycznych, związków zawodowych i organizacji społecznych z naszego miasta.

 

Uroczystości rozpoczęła modlitwa odmówiona przez ks. Proboszcza Wiesława Oleszka. Po odegraniu hymnu państwowego i podniesieniu flagi państwowej na maszt głos zabrał Burmistrz Tomasz Zając. Następnie odbył się apel pamięci oczytany przez por. Bernadettę Jondę i rozbrzmiała salwa honorowa, po której przed pomnikiem legionisty poszczególne delegacje złożyły wieńce i kwiaty.

 

Miasto Hrubieszów reprezentowali: Burmistrz Miasta Tomasz Zając, Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Świstowska i  Sekretarz Paweł Wojciechowski w asyście Straży Miejskiej.

Uroczystości zakończyła Msza św. w kościele pw. św. Mikołaja.

Pokaż okno Facebooka przy fokusie