Nabór projektów rewitalizacyjnych do Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Hrubieszowa na lata 2017 – 2023

07.08.2017

Trwają prace nad opracowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Hrubieszowa na lata 2017-2023. Istotnym jego elementem jest włączenie wszystkich interesariuszy procesu rewitalizacji w etap programowania części strategicznej Lokalnego Programu Rewitalizacji oraz umożliwienie wdrożenia działań rewitalizacyjnych z uwzględnieniem szerokiej partycypacji społecznej.

Celem naboru jest opracowanie metodą partycypacyjną listy planowanych przedsięwzięć rewitalizacyjnych - do objęcia zapisami Lokalnego Programu Rewitalizacji.

W związku z powyższym zapraszamy do zgłaszania koncepcji projektów rewitalizacyjnych, które będą realizowane na wyznaczonym obszarze rewitalizacji miasta Hrubieszowa.

Za obszar rewitalizacji na podstawie przeprowadzonych analiz uznano obszar Śródmieścia.

Mapa z obszarem rewitalizacji.docx (do pobrania)

Zgłaszającymi koncepcje projektów rewitalizacyjnych mogą być:

- jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia,

- jednostki organizacyjne jst posiadające osobowość prawną,

- jednostki sektora finansów publicznych posiadające osobowość prawną,

- Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe i jego jednostki organizacyjne,

- partnerzy społeczni i gospodarczy,

- instytucje kultury,

- spółdzielnie / wspólnoty mieszkaniowe,

- kościoły i związki wyznaniowe oraz osoby prawne kościołów i związków wyznaniowych,

- przedsiębiorstwa komunalne / Skarbu Państwa,

- porozumienia podmiotów wyżej wymienionych, reprezentowane przez lidera,

- przedsiębiorcy,

- organizacje pozarządowe.

Projekt powinien być przedsięwzięciem skierowanym na ograniczanie/rozwiązywanie problemów społecznych lub łączyć zamierzenia inwestycyjne powiązane z przeciwdziałaniem problemom społecznym, mogą to być projekty zarówno dotyczące przestrzeni publicznych czy remontowo-budowlane, jak i projekty o charakterze społecznym, środowiskowym czy gospodarczym.

Karta projektu rewitalizacyjnego.docx (do pobrania)

Nabór projektów trwa od 7 sierpnia 2017 roku do 14 sierpnia 2017 roku.

Zaproponowane projekty, po analizie ich zgodności z Wytycznymi Ministerstwa Rozwoju w zakresie rewitalizacji w programach operacyjnych na lata 2014-2020, wpisane zostaną do Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Hrubieszowa na lata 2017-2023.

Projekty wpisane do Lokalnego Programu Rewitalizacji będą mogły starać się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, przy czym wpisanie przedsięwzięcia do dokumentu nie jest tożsame z zapewnieniem środków na jego realizację.

Umieszczenie projektu rewitalizacyjnego w Lokalnym Programie Rewitalizacji jest warunkiem koniecznym, aby mógł on otrzymać wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 w ramach działania 13.3 „Rewitalizacja obszarów miejskich”, a także stanowi podstawę do udzielenia preferencji dla projektów rewitalizacyjnych w ramach innych działań RPO WL 2014-2020.

Wypełnione karty projektów należy przesłać w wersji elektronicznej na adres e-mail: rewitalizacja@miasto.hrubieszow.pl

Informacje można uzyskać w Wydziale  Promocji Rozwoju Gospodarczego  Urzędu Miasta w Hrubieszowie, ul. mjr H. Dobrzańskiego „Hubala” 1, pod nr tel. 84 696 25 04 wew. 29,
e-mail: rewitalizacja@miasto.hrubieszow.pl

Karta Projektów Rewitalizacyjnych