Międzynarodowa konferencja z miastami partnerskimi Hrubieszowa

18.09.2017

Jednym z punktów tegorocznych obchodów Dni Miasta i 617 rocznicy nadania praw miejskich było spotkanie z przedstawicielami miast partnerskich Hrubieszowa, które odbyło się 16 września 2017 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Tematem konferencji było szeroko pojęte partnerstwo międzynarodowe miast europejskich, rola samorządu w rozwoju współpracy społeczności lokalnych miast partnerskich oraz korzyści wynikające z takiej kooperacji.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele miast Kapuvar na Węgrzech, Bijelo Polje w Czarnogórze oraz Sokal i Kamieniec Podolski na Ukrainie.

Konferencję rozpoczęło wystąpienie Burmistrza Miasta Hrubieszowa Tomasza Zająca, który w przemówieniu wystosowanym do uczestników podkreślił istotną rolę kontaktów międzynarodowych w rozwoju gospodarki i kultury.

Następnie Sekretarz Miasta Hrubieszowa Paweł Wojciechowski przedstawił w prezentacji multimedialnej Hrubieszów z perspektywy historycznej, gospodarczej, kulturowej i społecznej.

Kluczowym punktem konferencji było podpisanie umów partnerskich między Hrubieszowem a miastami Kapuvar i Kamieniec Podolski, przez Burmistrza Miasta Hrubieszowa Tomasza Zająca, Burmistrza Miasta Kapuvar Gyorgya Hamori i Sekretarza Rady Miasta Kamieniec Podolski Dmytro Vasylianova.

Spotkanie zakończyła konferencja prasowa.

Miasta partnerskie reprezentowali Mer Sokala Vadym Kondratiuk, Przewodniczący Komisji ds. Międzynarodowych miasta Bijelo Polje Mijo Voinovic, Sekretarz Rady Miasta Kamieniec Podolski Dmytro Vasylianov, Burmistrz Miasta Kapuvar Gyorgy Homori i Zastępca Burmistrza Imre Budai wraz z delegacjami.