Biuletyn Informacji Publicznej

Polish English French German Russian Spanish

Miasto Hrubieszów

Hrubieszów upamiętnił Żołnierzy Wyklętych

Początek miesiąca upłynął pod znakiem Żołnierzy  Wyklętych. 1 marca na Deptaku Miejskim odbyły się uroczystości patriotyczne, a  w niedzielę 4 marca  mieszkańcy Hrubieszowa wzięli udział w biegu Tropem Wilczym.

 

1 marca Hrubieszów upamiętnił Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości patriotyczne z tej okazji odbyły się na Deptaku Miejskim przed pomnikiem Żołnierza Polskiego  Państwa Podziemnego Ziemi Hrubieszowskiej 1939 – 1945.

Uroczystości tradycyjnie  rozpoczęły się od wciągnięcia flagi na maszt. Następnie głos zabrał Burmistrza Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej o. Wiktoryn Krysa odmówił modlitwę w intencji Żołnierzy Wyklętych, a apel pamięci odczytała por. Bernadetta Jonda.

Kwiaty pod pomnikiem Żołnierza Polskiego Państwa Podziemnego złożyli: Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Wojciech Antoniuk i Radna Rady Miejskiej Wioletta Pietrusiewicz w asyście Straży Miejskiej, a także delegacje samorządów, służb mundurowych, duchowieństwa, szkół i organizacji.

Po uroczystościach na Deptaku Miejskim, w Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej odbyło się nabożeństwo w intencji Żołnierzy Wyklętych  z udziałem pocztów sztandarowych.

4 marca również na Deptaku Miejskim odbyło się inne wydarzenie poświęcone Żołnierzom Wyklętym – tym razem o charakterze sportowym.  Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Polsce odbył się po raz VI, a w Hrubieszowie zorganizowany został po raz II.

Dystans 1963 m. z Deptaka Miejskiego do hali HOSiR przebiegło ponad 120 osób.

. Pierwsze 3 miejsca wśród panów zajęli:

1. Grzegorz Jaworski
2. Marcin Szwiec
3. Piotr Soniak

Natomiast wśród pań najszybsze okazały się:
1. Olga Śmietanka
2. Łucja Skorupa
3. Karolina Gajewska

Cała szóstka otrzymała okolicznościowe puchary, które wręczał Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając.

fot: LubieHrubie.pl/ HOSiR 

Pokaż okno Facebooka przy fokusie