Hrubieszów na 9 miejscu w Rankingu Wspólnoty!

09.10.2018

Hrubieszów na na 262 miasta powiatowe zajął 9 miejsce w Rankingu wykorzystania środków europejskich przez samorządy 2014–2017 w kategorii miasta powiatowe.

Rankingi Wspólnoty to opracowywane przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego zestawienia wszystkich samorządów analizowane na podstawie obiektywnych danych z GUS pod kątek kilku aspektów.

Każdy z nich to odrębny ranking. Ponieważ są opracowywane na bazie zestandaryzowanych, obiektywnych wskaźników często są wykorzystywane przez same samorządy do przygotowywani opracowań porównawczych wykorzystywanych np. na sesjach rad.

Rankingi Wspólnoty są publikowane rok po okresie którego dotyczą zebrane w tym zestawieniu dane, ponieważ w takim czasie są publikowane dane z GUS.

Artykuł pochodzi z publikacji pisma Wspólnoty - Fundusze Europejskie Ranking wykorzystania środków europejskich przez samorządy 2014 - 2017