Burmistrz Hrubieszowa jako pierwszy pokonał tor przeszkód

19.02.2016

Nowy park linowy, wybudowany na terenie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, cieszy się coraz większą popularnością. Tylko w ciągu pierwszy trzech dni obiekt odwiedziło około 400 osób, a największym zainteresowaniem cieszył się w środę 17 lutego, podczas uroczystego otwarcia. Jako pierwszy tor przeszkód pokonał burmistrz Hrubieszowa Tomasz Zając. - Pokonanie trasy zawieszonej na wysokości 3 metrów zajęło mu niespełna 30 minut. To dobry wynik, który jak przyznał sam zainteresowany, udało mu się osiągnąć po nieoficjalnym treningu, który przeszedł dzień wcześniej - ujawnia Informacyjnej Agencji Samorządowej dyrektor HOSiR Marek Watras i dodaje, że wśród pozostałych gości, którzy już byli w parku, są nawet kilkuletnie dzieci, które przy wsparciu instruktorów i rodziców, radzą sobie znakomicie. Wszyscy podkreślają, że oprócz adrenaliny i emocji, związanych z pokonaniem tras, największą zaletą parku jest to, że można z niego korzystać za darmo. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą korzystać z nowego obiektu między 10.00 a 16.00, a jedyną przeszkoda może być deszcz. Po feriach pierwszeństwo wstępu do parku w godzinach przedpołudniowych będą mieć uczniowie ze szkolnymi instruktorami. W obiekcie, który znajduje się w tzw. Małpim Gaju HOSiR udostępnia dwie trasy - małą i średnią. Każdy kto chce się na nie wybrać musi najpierw pobrać sprzęt z zabezpieczeniami i przejść podstawowy instruktaż. Do pokonania wybranej trasy nie potrzeba specjalnych predyspozycji. Wystarczy ogólna sprawność fizyczna i koordynacja ruchowa.