95 lat sportu w Hrubieszowie

15.12.2017

15 grudnia 2017 r. w Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu „95 lat hrubieszowskiego sportu 1922 – 2017” .

Obchody otworzył Burmistrza Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając, który powitał przybyłych gości, a następnie wręczył Odznakę Honorową „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego” dla Marka Ambrożego Kitlińskiego – hrubieszowskiego sportowca, regionalisty i inicjatora uroczystości.

Następnie Burmistrz Tomasz Zając i Prezes Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego Jerzy Krzyżewski wręczyli Antoniemu Czerniakowi – trenerowi kadry Polski sztangistek  Nagrodę Miasta Hrubieszowa – statuetkę króla Władysława Jagiełły. Nagroda została przyznana za wieloletnią pracę z młodymi zawodnikami sekcji podnoszenia ciężarów Miejskiego Klubu Sportowego „Unia”, owocującą medalami reprezentantów Miasta Hrubieszowa na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Po wręczeniu wyróżnień Burmistrz Tomasz Zając i wieloletni hrubieszowski działacz sportowy – Tadeusz Nowosad, odsłonili wspólnie prezentację portretów zasłużonych działaczy i sportowców, a Marek Ambroży Kitliński wygłosił okolicznościowy referat.

Następnie Wiceprzewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Lublinie Wacław Słomkowski wręczył okolicznościowe odznaczenia.  Pamiątkowe medale 70-lecia LZS otrzymali Leon Wodzyński, Henryk Lebiedowicz, Marian Cisło i Jadwiga Piłat. Odznakę zasłużonego działacza LZS  otrzymali: Tomasz Zając, Artur Kern, Zdzisław Kosakowski, Marek Watras, Leszek Tarnawski, Marek Kitliński, Bogusław Lachowicz, Tomasz Magdziak, Antoni Czerniak, Dorota Wrzos, Krystyna Rozkal – Kitlińska i Małgorzata Muzyczuk.

Złotą Odznakę Honorową Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe otrzymaną przez Miejski Klubu Sportowy Unia Hrubieszów, odebrał Prezes klubu Ernest Lipski.

Na zakończenie uroczystości odbyła się okolicznościowa sztafeta z udziałem uczniów hrubieszowskich szkół podstawowych. Wręczenie  pamiątkowych  pucharów przedstawicielom drużyn sztafety było ostatnim akcentem uroczystości jubileuszowych.